DEMAVEND YAYINCILIK-EĞİTİM-ÇEVİRİ

FİYAT LİSTESİ

EXCELL - PDF

Kategoriler

Sosyal Medya

Mutluluk bir yolculuktur, bir varış noktası değil.

ÇOCUKLARLA FELSEFE

ÇOCUKLARLA FELSEFE, Yazar: Dr. Erden Miray Yazgan Yalkın, Yayın tarihi: Temmuz 2021, 248 sayfa, ithal kitap kâğıdı, 13,5x21, karton kapak, ISBN: 978-625-7087-16-2, Dili: Türkçe, Konu: Felsefe, uygulamalı felsefe, felsefi danışmanlık.

Arka kapak yazısı

Çocuklarla Felsefe başlıklı bu eser, örnek hikayelerle desteklenmiş bir Felsefeye Giriş kitabı olma niteliği taşımaktadır. Bugünün küçükleri yarının büyükleridir düşüncemizi, her insanın içerisinde bir çocuk vardır fikrine olan inancımızla pekiştirerek hazırladığımız bu çalışmamızın temel amacı, gerek içlerimizdeki çocukların, yani bizlerin, gerekse biricik evlatlarımızın; karşılaştıkları problemlerle yüzleşebilen,  söz konusu problemleri çözebilmek adına doğru soruları soran ve doğru akıl yürüten, eleştirel düşünebilen, diyalektik kavrayışa hâkim, düşünce, söz ve eylemlerinde bütünlük ve yaşamla uyumluluk sergileyen bireyler olmak yolunda kendi dünya görüşlerini biçimlendirebilmelerinin olanaklarını onlara sunma imkânını tanımaktır.

Bu kitabımızın, her birimizin içerisinde yaşayan çocuklardan başlayarak, geleceği kendilerine teslim edeceğimiz kıymetli yavrularımızın genç dimağlarının felsefi bilgi kazanımı bakımından zenginleştirilmesi ve böylece onların felsefi bakış açısına sahip olan kıymetli ve bilinçli bireyler olarak varlık göstermeleri adına felsefe meşalesini ateşlemesini temenni ediyorum. 

Karşılaştıkları olgu ve olaylar karşısında kendilerini sarıp sarmalayan hayret ve merak duygularının bir neticesi olarak soru soran kişiler olmak bakımından aslında çocukların bir nevi doğal filozoflar olduğunun altını çizmek gerekir. Mesele doğru yerde, doğru soruları, doğru motivasyon ve tekniklerle ortaya koymaktır. Evren bize, teolojinin ve bilimin çözebileceğinden daha büyük bir hızla gizlerini sunar. İşte bu noktada her ikisinin dogmalarını ya da zayıflıklarını benimsemek zorunda kalmadan, her iki taraftan da güç alan felsefe devreye girer. O halde, felsefenin kılavuzluğunda yola devam etmek en doğrusudur.  

Unutmayalım ki, küçük düşünürler, BÜYÜK düşünürler!